תרופות סבתא » מדריך משמעות קעקוע » סוגים שונים של קעקועים עם משמעות
סוגי קעקועים עם משמעות

סוגים שונים של קעקועים עם משמעות

ישנם סוגים רבים ושונים של קעקועים. יש אנשים שמשתמשים בקעקועים כדי לייצג את התרבות שלהם, בעוד שאחרים משתמשים בהם כדי לבטא את עצמם. קעקועים משמשים גם כצורה של ביטוי עצמי, אך הם יכולים לשמש גם כדרך לכסות צלקות.

ישנן סיבות רבות ושונות מדוע אנשים עושים קעקועים, ואין סיבה נכונה או לא נכונה לעשות כזה. אנשים מסוימים עשויים לקבל קעקוע כי הוא מזכיר להם משהו בחייהם שחשוב להם, בעוד שאחרים עשויים לקבל אחד כי הוא מייצג את מי שהם רוצים להיות בעתיד.

הנה התייחסות יסודית לסגנונות קעקועים עבור אנשים שעדיין מתלבטים על הדיו הבא שלהם כדי שתוכלו לבחור את העיצוב הטוב ביותר עבורכם.

קעקועים מינימליסטיים

קעקועים בסגנון מינימליסטי לא חייבים להיות קטנים; במקום זאת, הם מתאפיינים בשימוש במרחב שלילי חזק ובקווים ישרים וברורים. פחות זה יותר היא הפילוסופיה העומדת בבסיס המינימליזם, וקעקועים מינימליסטיים דבקים בפילוסופיה זו על ידי שימוש בעיצובים גרפיים ודרגות שונות של קו עדין.

קעקוע חלל שלילי

קעקועים עם חלל שלילי נעשים על ידי הכללת העור בעיצוב וחלקים מתארים עם פיגמנט כדי לייצר תמונה. קעקועי חלל שליליים מעסיקים את העור כמתאר ואת הפיגמנט כאזורים ה”ריקים” לעתים קרובות של עיצוב, בניגוד לשימוש בקו מתאר ליצירת תמונת הקעקוע.

קעקועים עם יד

מקעקעים או קעקועים ללא מכונה הם דוגמאות לעיצובים שצוירו ידנית המוחלים על העור. חיטוט יד הוא תהליך של מריחת דיו על העור ללא שימוש במכונת קעקוע סיבובית או סליל. במקום זאת, מחט מחוברת לחפץ בצורת מוט, כגון עיפרון, כדי ליצור מכונת קעקועים אנלוגית.

מילים וביטויים

קעקועים של מילים וביטויים, הידועים גם כקעקועי “סקריפט” כאשר מתייחסים לעיצובים סתמיים, הם נפוצים מכיוון שהם חסרים כל מבנה או סטנדרטים ברורים מלבד הצורך שהם מכילים אותיות. אפשר גם לשלב מילה או ביטוי עם תמונה, ולשלב כמה עיצובי קעקועים לאחד.

קו ארט קעקועים

קעקועים עם קו מתמשך העוטף ואף חופף נותנים את הרושם של קו אומנות.

קעקועים בצבעי מים

קעקועים הדומים למראה ולזרימה של ציורי צבעי מים ידועים כקעקועי צבעי מים. כל תמונה נראית היטב בסגנון צבעי מים, בין אם זה קעקוע עם צבעי פסטל עדינים או כזה עם קווים רכים ונועזים ודוגמאות מופשטות.

משמעות של קעקוע עוגן

קעקועים עוגן לובשים לעתים קרובות על ידי אנשים שיש להם עניין בים או על ידי מלחים. קעקועים אלה יכולים לסמל יציבות, תקווה, ואפילו חיבור לעבר של האדם.

קעקוע עוגן מלחים מונח לעתים קרובות על החזה או הכתף שלהם כדי להראות עד כמה הים חשוב להם. העוגן עשוי להיות מקועקע גם על היד או פרק כף היד, מה שמראה עד כמה חשוב להם מקצוע המלח.

האלגוריה הנוצרית שלה הוסתרה לעתים קרובות. בכל הנוגע לנסיעה במים ולהתערבבות עם תרבויות וקהילות שונות, נוצרים היו נתונים לרוב לרדיפות רבות. קעקוע צלב סודי יכול להיות מכוסה עם קעקוע עוגן. הנושא הזה יכול לטעון שלא היה לו שום זיקה לדת כלשהי. עבור רבים אחרים, העוגן עצמו מייצג את ישוע המשיח ומותו.

מטרת העוגן היא להשאיר את הסירה מעוגנת לקרקעית הים כך שהיא לא תרחף משם, ומכאן שהיא מייצגת חוזק ויציבות. כתוצאה מכך, קעקועי עוגן משמשים כתזכורת לעמוד איתן מול כל נושא, ויכוח או סערה, כמו גם סמל לחוזק אופי או דעות מוצקות.

קעקוע של ורד משמעות

קעקוע הוורד האדום המסורתי מייצג תשוקה ואהבה. בעוד שושנים סגולות תמיד היו קשורות לפאר ולקסם, פרחים ורודים מייצגים חסד, תודה ומסירות.

קעקוע הוורד הכחול מראה פריחה שאינה שכיחה בטבע, ומכאן שהוא יכול לעמוד בפני הבלתי ניתן להשגה או קשה באופן בלתי אפשרי.

קעקוע ורד צהוב מייצג בדרך כלל שמחה, מזל וידידות.

קעקוע ורד שחור עשוי לייצג אובדן, צער ו/או מוות.

אולי אין קונוטציה ספציפית הקשורה לקעקועים של ורדים בשחור ולבן או בשחור ואפור, אבל העיצוב הזה הוא נצחי.

קעקוע ורד לבן יכול להיות גם אסתטי וגם משמעותי. פרחים לבנים מייצגים לעתים קרובות קסם או טוהר.

קעקוע מצפן משמעות

זהו קעקוע ימי קלאסי מאז סירה או עוגן משמשים לעתים קרובות כדי לנווט לצד גופי מים. אם מצאת את הנתיב שלך, ייתכן שתבחר לעשות קעקוע מצפן כדי לסמל את העצמאות שלך.

המצפן ממוקם בדרך כלל בקדמת הקעקוע של מפה וקעקוע מצפן, עם היבשות או מפה עם קווים אנכיים ואופקיים ברקע. בדומה לאופן שבו מצפן אומר לנו לאיזה כיוון אנחנו הולכים כדי לסייע לנו למצוא את דרכנו, מפות מכוונות אותנו למקומות שאנחנו צריכים ללכת אליהם.

קעקוע של מצפן מנופץ מציין שהלכת לאיבוד או שהכיוון שלך השתנה.

אחד הכיוונים הקרדינליים מיוצג על ידי ורד מצפן, הידוע בכינויו ורד הרוחות.

ביחד, סמלי השעון והמצפן הם ייצוג חזק של מנהיגות ושליטה. השעון שומר זמן בעוד המצפן יכול לכוון אותך בכיוון הנכון.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן