תרופות סבתא » מדריך משמעות קעקוע » הקעקועים היפנים הטובים ביותר עם משמעות
קעקועים יפנים עם משמעות

הקעקועים היפנים הטובים ביותר עם משמעות

קעקועים יפניים הם סוג של אמנות גוף פופולרי ביפן. המילה “קעקוע” ביפנית היא irezumi. קעקועים מבוצעים באופן מסורתי בטכניקה של טבורי, שיטת הקשה ידנית יפנית מסורתית באמצעות כלים ידניים קטנים, או מכונת הקעקועים החשמלית בסגנון מערבי.

בעבר, קעקועים היו קשורים למעמדות חברתיים נמוכים ביפן. הם היו קשורים גם לגנגסטרים של יאקוזה ולחברים בארגוני פשע אחרים. עם זאת, לאחרונה חל שינוי בגישה לקעקועים בקרב צעירים ביפן והם הפכו פופולריים יותר כביטוי של אינדיבידואליזם וכאמירות אופנתיות.

קעקועים יפניים הם סגנון קעקוע שהוא מאוד פופולרי ביפן ובכל העולם.

צורה זו של קעקוע נעשית עם מכונת קעקועים יפנית מסורתית הנקראת hori-hori, המשתמשת במחטים כדי לנקב את העור. קעקועים אלה יכולים להיעשות עם מברשות דיו ידניות, אך רוב האנשים מעדיפים להשתמש במכונה כי היא מהירה ומדויקת יותר.

המילה “קעקוע” ביפנית היא למעשה “טאטאו”. המילה “טאטאו” באה מהמילה הפולינזית “טאו”, שפירושה לסמן או להכות משהו.

המילה “הורי-הורי” משמשת גם במטבח היפני לתיאור כלי המשמש לחיתוך מזון לחתיכות קטנות.

הנה כמה רעיונות לקעקוע יפני:

קעקוע דרקון יפני

דרקונים הם סמל מערבי מסורתי של כוח, זעם ושגשוג. למרות היותם כוח הרסני, הם נחשבים כשומרים. דרקונים נתפסים אחרת ביפן ובמזרח בדרך כלל. דרקונים הם כוחות רחמנים ומיטיבים שמשתמשים בכוחם כדי לעשות טוב לאנושות באמנות הקעקועים היפנית המסורתית. תכונה נוספת המיוחסת לדרקונים היא חוכמה.

קעקועים של קוי

עוד אחד מעיצובי הקעקועים הנפוצים ביותר באמנות הקעקוע היפנית המסורתית הוא קעקוע דגי הקוי. למעשה, מקור הקואי בסין, שם הם זן שפותח במיוחד של קרפיונים. בפולקלור המזרחי הקדום, לקוי מקבלים מאפיינים גבריים כמו כוח ואומץ.

קעקועים של פיניקס

רובנו מודעים לאגדה סביב עוף החול, ציפור שמתה בשריפה לפני שהיא קמה מאפרה. אנשים רבים אינם מודעים לכך שהסיפור סופר לאורך ההיסטוריה ובתרבויות אחרות, כולל פולקלור מזרח תיכוני, מיתולוגיה יוונית ורומית, ואפילו אמריקה. קעקועים של פניקס נועדו לייצג ניצחון ולידה מחדש, כמו גם חידוש ושחזור עצמי.

קעקועים של טייגר

המאפיינים שאנו מקשרים עם נמרים אמיתיים – כוח, אומץ וחיים ארוכים – קיימים גם בקעקוע הנמר היפני. קעקוע הנמר משמש גם כהגנה מפני מחלות, מזל רע ורוחות רעות.

קעקועים של אריה או פו-דוג

לדיו זה יש מאפיינים של אריה וגם של כלב. זה דומה יותר לאריה עם אוזניים זקופות. הם נחשבים כאמיצים, חזקים ומגנים. הם מתגוננים מפני רוע כמו פסלים וקעקועים, ולעתים קרובות הם מסמלים אדם אמיץ עם חלומות להיות גיבור.

קעקוע נחש יפני

לנחש מספר משמעויות שונות ומשרת מגוון מטרות משמעותיות בקעקוע היפני המסורתי. היתרונות הרבים שלו כוללים חסינות למחלות, קטסטרופה וחוסר מזל. קעקועי נחש מייצגים גם ידע והגנה, במיוחד מפני ההשפעות של בחירות גרועות. כפי שהיה מכובד בתרבות היפנית בקשר לטקסים רפואיים וטיפולים, הנחש יכול לעמוד גם בהתחדשות, ריפוי ורפואה.

סמלים יפנים

ביפן, קעקועים הם לא רק סמל של כבוד ואומץ. הם נתפסים גם כדרך להגן על עצמך מפני רוחות רעות.

עיצוב הקעקועים הפופולרי ביותר ביפן הוא הסמוראי. הסיבה לכך היא שהסמוראים נתפסים כלוחמים מכובדים ואמיצים שלעולם לא יחזרו מקרב.

הנה הסבר מהיר על כמה מהסמלים הפופולריים ביותר בסגנון המזרחי של קעקוע, או, ליתר דיוק, משמעויות הקעקוע היפני, או משמעויות האירזומי היפניות.

טורה

בדומה לחיה, נאמר כי הנמר היפני בעל כוח, אומץ, אומץ וחיים ארוכים. הוא נבחר כשומר מפני חוסר מזל, רוחות רעות ומחלות ונחשב כחיה הגבוהה ביותר עלי אדמות. הוא גם חשב לשלוט על הרוחות. ייצוג הסתיו והצפון.

עליי

האוני, או מפלצת קרניים, היא מוטיב נפוץ באמנות הקעקועים היפנית העכשווית. הם ללא ספק יצורי הפנטום הנפוצים ביותר בקוסמולוגיה היפנית, והם מוצגים לעתים קרובות כמרשימים, אכזריים ונוראיים. התכונות שלהם יכולות להיות שונות מאוד, דומות למסכות נוה, והן בדרך כלל ורודות, ארגמן או כחול-אפור. הם כמעט תמיד מתוארים בקרניים.

הניה

מסכת האניה היא רק אחד מסוגי המסכות המובחנים הרבים שלובשים אמנים בתיאטרון הנו היפני המסורתי. נו, שמקורו ביפן במאה ה-14, הוא תיאור מסוגנן ביותר של סיפורים קונבנציונליים וידועים.

Zugaikotsu

מכיוון שהגולגולת לא נועדה מלכתחילה לעמוד לאף אחד מהרגשות הללו, יש לה משמעות עמוקה יותר מסתם זעם, פחד, סכנה או מוות. במקור, זה היה “שינוי גדול” ו”חגיגת חיים נפלאים”, בהתאמה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן