תרופות סבתא » בינג’ » קעקועים מהתנ"ך
2023-03-31 21:59:00+02:00

קעקועים מהתנ"ך

מה אומר התנ"ך על קעקועים?

התנ"ך אינו מזכיר במפורש קעקועים, אך הוא מכיל מספר התייחסויות לסימון הגוף. בברית הישנה ציווה אלוהים על בני ישראל לסמן את גופם בסימן הברית. בברית החדשה, פאולוס כתב שאסור למאמינים לסמן את גופם בקעקועים. למרות היעדר התייחסויות מפורשות לקעקועים בתנ"ך, נוצרים רבים מאמינים כי קעקועים אסורים. אמונה זו מבוססת על הרעיון שהגוף הוא מקדש של רוח הקודש ואין לטמאו.

היסטוריה של קעקועים בתנ"ך

לקעקועים יש היסטוריה ארוכה בתנ"ך. בברית הישנה ציווה אלוהים על בני ישראל לסמן את גופם בסימן הברית. סימן זה היה תזכורת למחויבותם לאלוהים ולנאמנותם לחוקיו. בברית החדשה כתב פאולוס כי למאמינים אסור לסמן את גופם בקעקועים. הוא טען שהגוף הוא מקדש של רוח הקודש ואין לטמאו.

נוף מודרני על קעקועים

כיום, לנוצרים רבים יש השקפה ניואנסית יותר של קעקועים. בעוד שחלקם עדיין מאמינים שקעקועים אסורים, אחרים מאמינים שקעקועים יכולים להיות סוג של ביטוי עצמי ודרך לכבד את אלוהים.

קעקועים כביטוי עצמי

נוצרים רבים מאמינים שקעקועים יכולים להיות סוג של ביטוי עצמי. הם טוענים שניתן להשתמש בקעקועים כדי לבטא את האמונה, הערכים והאמונות של האדם. לדוגמה, חלק מהנוצרים עושים קעקועים של פסוקי תנ"ך או סמלים המייצגים את אמונתם.

קעקועים כדרך לכבד את אלוהים

חלק מהנוצרים מאמינים שקעקועים יכולים להיות דרך לכבד את אלוהים. הם טוענים שניתן להשתמש בקעקועים כדי להזכיר לנו את האהבה והחסד של אלוהים. לדוגמה, חלק מהנוצרים עושים קעקועים של צלבים או סמלים אחרים המייצגים את אמונתם.

סיכום

לקעקועים יש היסטוריה ארוכה בתנ"ך, אבל התנ"ך לא מזכיר במפורש קעקועים. כיום, לנוצרים רבים יש השקפה ניואנסית יותר של קעקועים. בעוד שחלקם עדיין מאמינים שקעקועים אסורים, אחרים מאמינים שקעקועים יכולים להיות סוג של ביטוי עצמי ודרך לכבד את אלוהים. בסופו של דבר, זה תלוי בכל אדם להחליט אם לעשות קעקוע או לא. אם אתם שוקלים לעשות קעקוע, חשוב לעשות את המחקר ולוודא שהקעקוע משמעותי עבורכם. אתה יכול גם לצפות בסרטונים ב-YouTube כדי ללמוד עוד על קעקועים והתנ"ך. לחץ כאן כדי לצפות בסרטונים ביוטיוב על קעקועים מהתנ"ך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן