תרופות סבתא » מדריך משמעות קעקוע » קעקועים נפוצים עם משמעות בעברית
קעקועים עם משמעות בעברית

קעקועים נפוצים עם משמעות בעברית

בתנ”ך העם העברי מצווה לסמן את גופו בקעקועים כדי לזכור את מצוותיו וחוקי האל. התורה אומרת: “תקשר אותם לאות על ידך והיו כחזיתות בין עיניך”.

קעקועים עם משמעות בעברית הם לא רק לזכר משהו, אלא גם לאמונה שחשובה לך.

בעברית המילה קעקוע נקראת “קעקוע”. זוהי צורה של אמנות גוף הכוללת החדרת דיו מתחת לעור. לקעקועים יכולות להיות משמעויות שונות בעברית.

כמה קעקועים קשורים לאמונה היהודית ולזהותם כיהודים. מגן דוד למשל, הוא סמל שיהודים משתמשים בו כדי להזדהות עם דתם ותרבותם. קעקועים אחרים הם סמלים דתיים כמו המנורה או מלאך עם כנפיים.

הנה כמה רעיונות לקעקוע בעברית אם אתה חושב לקנות אחד.

עיצוב קעקועים עברי נוצרי

השפה העברית זכתה לכינוי “שפת הקודש”. זה הגיוני שמי שרוצה לקבל קעקועים נוצריים מעדיפים לדבר את זה. קעקועים עבריים נוצריים פופולריים כוללים את המילים והאותיות Adonai, Hallelujah, Adonai Elohim. “אלוהים צופה בי.” לדוגמא.

עיצוב קעקוע עברי מעורר השראה

שקול לעשות קעקוע עברי מוטיבציה עם ביטוי אם אתה מחפש משהו ייחודי. בחר מילה שמתעדת איך אתה מרגיש כרגע, שיעור חיים שמדבר אליך, או אירוע בלתי נשכח בחייך. התרגום לעברית של זה הוא “נשוף את העבר, שאף את העתיד”.

קעקוע עברי משפחתי

קעקוע עברי של שמותיהם יהיה האופציה האידיאלית לכל מי שמחפש קעקוע שמנציח וחוגג את הקשרים שלהם עם קרוביו. אתה יכול גם לעשות קעקוע של המשפחה העברית שלך מתואם או תואם.

עיצוב קעקוע עברי בעץ

כשזה מגיע לאמנות גוף, קעקועים בעברית גיאומטריים הם בחירה נהדרת אם אתה מעריך סימטריה ודיוק. רק אמן קעקועים מקצועי מיומן עם מומחיות רבה יכול ליצור קעקועים גיאומטריים.

קעקוע עוגן עברי

אחד הקעקועים האהובים ביותר בעברית הוא העוגן, שהוא אופנה עכשווית של קעקועים. השלט נוצר בהשראת הפסוק בתנ”ך “יש לנו תקווה זו כעוגן לנפש, מוצק ובטוח”.

קעקוע חמסה

החמסה נחשבת לתאר את ידה של מרים או את יד האל. מאמינים שהוא מרחיק רוחות רעות ומביא שגשוג, בריאות ומזל טוב. תפילות עבריות קצרות או סמלים פרחוניים אחרים הם תוספות תכופות לחמסה.

קעקוע מנורה

החנוכייה מייצגת את הדת היהודית כבר שנים רבות. זהו נר בעל שבעה קנים עם ציפוי זהב. אומרים שמשה הניח אותו בקודש הנייד. בשל משמעותו הקדושה של השמן, הותר להשתמש רק בשמן הזית הטהור ביותר בהליך השריפה.

קעקוע נקודה פסיק

“נקודה פסיק משמשת כאשר לסופר יש אפשרות לסיים משפט אך החליט שלא לעשות זאת. המשפט הוא החיים שלך, והמחבר הוא אתה, לפי אתר האינטרנט של Project Semicolon.

יש קעקועים של נקודה-פסיק בכל מקום: על פרקי כף היד, על עצמות הקרסול, מאחורי אוזניים ועוד. הקעקוע נתן השראה לאנשים לקרוא לדיון ולהכרה במחלות שלעתים קרובות אינן מורגשות כי הן בלתי נראות.

סמל נקודה-פסיק אינו שונה מחומרי כתיבה אחרים בכך שהוא תמיד מעורר שיח. זו הזדמנות לניצולים, לאנשים שנאבקים כל יום, ואפילו תומכים, לדבר עם אחרים שאינם יודעים דבר על התאבדות.

קעקוע מצפן משמעות

רוב קעקועי המצפן כוללים דפוסי מצפן וינטג’ היסטוריים אלה. מכיוון שהוא שימש כמדריך למלחים למצוא את דרכם הביתה, כוכב הצפון נכלל בהם תדיר. ורד רוח, המכונה בדרך כלל ורד מצפן או ורד הרוחות, משמש באלה. זה מציין את הכיוונים הקרדינליים השונים, המקלים על הניווט ומאפשרים לנו לדעת לאיזה כיוון עלינו לנוע.

כדי להגן על עצמם במסעותיהם בים הרחב, המלחים החליטו להשיג קעקועי מצפן על עורם. זה גם נתפס כאות מנחם כשהם כמהו הביתה, כשהם סומכים על גורלם בידיו של הפריט היקר הזה.

בנוסף, יש אנשים שבוחרים לקעקע מצפן כקסם מזל. זה חל גם על מלחים בעבר. קעקוע זה צריך להביא לך מזל כי זה יעזור לך להישאר על המסלול למשך שארית חייך. זה עשוי לשמש תזכורת לשמירה על תחושת העצמי שלך ולשמור על עקביות בהתנהגות ובתהליכי החשיבה שלך.

קעקוע של ורד משמעות

מקורו של הוורד הוא נושא למיתוסים וסיפורים רבים. אפילו לקוצים על הפרח המפואר הזה יש אגדות שמסבירות איך הוא נוצר, בנוסף ליופיו ולריחו. קעקועים ורדים אלה הם ייצוגים מדהימים של איך בני אדם תמיד נמשכו לפרח שהקסים את כולם מאז תחילת הזמן.

קעקוע הוורד האדום המסורתי מייצג תשוקה ואהבה. בעוד שושנים סגולות תמיד היו קשורות לפאר ולקסם, פרחים ורודים מייצגים חסד, תודה ומסירות.

קעקוע הוורד הכחול מראה פריחה שאינה שכיחה בטבע, ומכאן שהוא יכול לעמוד בפני הבלתי ניתן להשגה או קשה באופן בלתי אפשרי.

קעקוע ורד צהוב מייצג בדרך כלל שמחה, מזל וידידות.

קעקוע ורד שחור עשוי לייצג אובדן, צער ו/או מוות.

אולי אין קונוטציה ספציפית הקשורה לקעקועים של ורדים בשחור ולבן או בשחור ואפור, אבל העיצוב הזה הוא נצחי.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן